sobota 20. června 2015

Česká filharmonie pro Lepší školu
Je to takovej pěknej zvyk, že Česká filharmonie tu a tam zahraje pod širákem, nicméně se mě obvykle moc netýká, protože právě nevyhledávám místa s hustotou zalidnění kolem osmi osob na metr čtvereční, kterážto je průvodním jevem všech akcí, které jsou v Praze zadarmo. Potřebu fyzického kontaktu saturuji v tramvaji, ne zcela dobrovolně samozřejmě a tím se cítím vyčerpaná.

Ale zpět ke konzertu - když se pro mě našly dva lístky (cha, jak pozorné, ale jeden bude stačit, moje kabelka nepotřebuje vlastní židli) do prvních řad, co bych nešla, že jo, Přede mnou sedělo už jen pár ministrů, což se ke mně vzhledem k mému VIP statusu ve firmě skvěle hodí, byť mi účast na akci zajistilo hlavně získané povolení k řízení firmeních aut. Ale co už, to nemusím nikde vyprávět... 

Akce byla live přenášená Českou televizí a po dobu trvání přenosu diváci mohli posílat dárcovské smsky na konto naší kampaně Lepší škola

Lepší škola (kromě toho, že mě živí) je kampaň na podporu vzdělávacích projektů doma v Česku, z jejího výtěžku budeme moci nadále pracovat ve 3 300 školách (!) a snažit se zpřístupnit kvalitní vzdělání všem dětem. V době, kdy nám díky superpeckaaktivitě MMR a podobných koumáků vypadlo financování z Evropských fondů na více než rok, je pro nás Lepší škola zcela zásadní.


Nějak se sice stalo, že úplně náhodou úplně ve stejnou dobu běžel na jiném kanálu jiný benefiční konzert pro nejmenovanou nadaci vnadné blondýny z titulních stran bulvárních deníků, mimochodem nejlepší kámojdy Míši Davida, ale i tak jsme samozřejmě za spolupráci s ČF neskonale vděční. 

Pro příště si budu pamatovat, že na open-air letní akce v Česku je potřeba si brát termosku s čajem, ponožky z ovce a štangli papírových kapesníků, aby byl zážitek kompletní. A taky budu vědět, jak odemknout defend block v Berlingu. Ale to je příběh, který bych taky nerada někomu vyprávěla. 

Pokusím se tedy zachovat tvář a konstatuji, že 

"Českou filharmonii vedl šéfdirigent Jiří Bělohlávek, muzikanti open air koncertem zakončili 119. sezonu. Posluchači si vychutnali symfonickou báseň Tábor z cyklu Má vlast Bedřicha Smetany, a to na paměť 600 let od upálení Mistra Jana Husa. Poté vystoupil ruský klavírista Kirill Gerstein s Rapsodií v modrém George Gershwina a Rapsodií na Paganiniho téma op. 43 Sergeje Rachmaninova.
Program doplnily dvě části z baletu amerického skladatele Aarona Coplanda Rodeo ze života amerických kovbojů – Saturday Night Waltz a Hoe Down. Koncert uzavřelo vystoupení dětí z romského sboru Čhavorenge, které pod vedením Idy Kelarové zazpívaly výběr romských písní."
A jednu z těch romskejch písní jsem znala. Takže jsem znalec a říkám, že to bylo hezký.

4 komentáře:

  1. Jsem moc rád, když má někdo na věci zásadní názor. Třeba na MHD, nebo na cokoliv. Vždycky jsem měl romantickou představu o tom, jak je hezké jezdit tramvají, navštěvovat koncerty, neber mi prosím iluze :-) H.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Romantický představy o tom, jak je hezké jezdit tramvají....hele, že Ty jsi z vesnice? :-)

      Vymazat