pondělí 26. ledna 2015

Volal LondýnDefinitivně highlight sezóny.

Na cestu do Londýna jsem se nechala spíš přemluvit a bez očekávání jsem do něj odletěla minulý týden. Naposled jsem tohle město navštívila před asi deseti lety pořádně a co si pamatuju, stopu v mém srdci neudělalo. Ale zřejmě jsem se za těch deset let přecejenom trochu někam posunula a tentokrát jsem zažívala euforii od prvního kroku podél Temže až do odletu.
Možná za to mohl průzračnej ledovej vzduch, možná studený jiskřivý lednový světlo a azurová obloha, ale černobílá krása města mě učarovala, zrovna tak jako s Prahou nepoměřitelná velikost a monumentálnost staveb. Neskutečná kulturní rozmanitost mě nabila novou energií do práce, takt tamních obyvatel mi nastavil zrcadlo. 
Tate modern gallery by sama o sobě byla dobrým důvodem Londýn navštívit, procházka po obou březích Temže, cesta lodí pod Tower bridge, obcházení obchodů, blešáků a knihkupectví už tak dává dohromady slušnej program. Park v Greenwichi, tržiště s chutí a vůní celého světa, skvělý kafe a litry anglického čaje, nezapomenutelnej mejdan v africkým klubu v Brixtonu, cider a točená Plzeň v centru, noční cesta double deckerem domů a ráno společné anglické snídaně. Neuvěřitelnej Camden town sám o sobě nabízí vjemů, že člověk z Prahy potřebuje tejden, aby to všechno pobral. Soho a Čínská čtvrť? Uf, mám z toho týdne pocit, že jsem sotva stihla zavadit o pár zajímavých míst, příště bych si byla dala říct o dvojnásobný čas strávený v Londýně. A to nemluvím vůbec o tom, že mám tak skvělý přátele, že téměř nechápu, čím jsem je mohla zaujmout já. Zcela mi nabourali přesvědčení, že nejlíp je mi samotný. 
Za minulý týden jsem vděčná, že to těžko slovy popíšu. Ale možná se k němu ještě tady vrátím.


2 komentáře:

 1. <3
  zní to jako skvělý výlet, sama jsem taky byla z Londýna naposledy nadšená!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hrozně jsem teď začala toužit po New Yorku, mám pocit, že musí být ještě lepší než Londýn, kterej je boží.

   Vymazat