pátek 2. ledna 2015

New year, same shit a s tím na mě nechoďteCelý to začalo odporem k Velikonocům a jejich následným bojkotem. (jejich komerční podoba, tak, jak ji známe a slavíme mi věru není po chuti, naproti tomu ale jejich náboženský význam zcela akceptuji a dokonce pravidelně držívám čtyřicetidenní půst, který jim předchází), nechuť se následně přenesla na oslavy sv.Valentýna, po přesunu do Prahy jsem zcela zavrhla i Vánoce, kteréžto jsou ve městě k nepřežití a letos jsem dokonce i zcela záměrně promlčela oslavy příchodu nového roku. A o narozeninách jsem tu už mluvila, ty bych zakázala úplně. Baví mě vlastně jenom Čarodějnice a Dušičky, které ještě nemají tak masový charakter a marketéři všech značek je zatím neuchopili pevně do svých rukou, jinak se všech pravidelných oslav dobrovolně a na věky zříkám.
Volno mezi Svátky trávím v Aši, kde si užívám kromě přítomnosti rodiny hlavně klid a ticho. Dovolená na skorohorách jak má být se vyvedla letos skvěle, sněžilo a mrzlo, naordinovala jsem si odpočinek sportem, bohužel ale tak vehementně, že teď tu sedím s rýmou jako trám. Ničemu to ale nevadí, protože stejně musím pomalu začít "něco" dělat. Ve smyslu sezení u počítače a telefonování. 

K žádnému rekapitulování minulého roku se uchylovat nebudu, protože stál víceméně zavyližprdel a ačkoliv mám pocit, že jsem byla v jednom kole, výsledky tomu moc neodpovídají a většinu svých předsevzetí tímto přesouvám rovnou na další rok. Povedlo se mi vlastně jenom přestat kouřit, což jsem asi ani neměla v plánu. 

Jako rozlučku se starým rokem jsem pojala silvestrovský chebský běh, ze kterého pochází i úvodní fotka. Která se mimochodem rovnou zařadila mezi moje nejoblíbenější :-) 

Jak vypadaly oslavy jinde jsme mohli včera celý den sledovat na ČT24, protože takhle vypadá investigace ala česká televize, jak vypadala oslava na Copacabaně očima gringa si můžete přečíst tady.

A tady je odkaz na minireportáž ze života našich lidí v Afghánistánu, v hlavní roli náš Matouš.


4 komentáře:

 1. Taky se snažím nic neslavit. Nejsem křesťan a většina hlavních svátků v Česku je křesťanských. Vánoční dárky ovšem kupuju. Komercionalizace je nuchutná. Nejodpornější se mi z tohohle hlediska zdá sv. Valentýn.
  Silvestr podle mě nemá žádný smysl, to datum je arbitrární. Neznamená vůbec nic. Posledních několik let ale chodím na pokec za kamarádem, který pracuje v azylovém domě a bere si každý rok na Silvestra službu.
  Na druhou stranu mám docela rád akce typu Ručníkového dne nebo Mezinárodního dne bez bot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Valentýn je vůbec rafinovanej způsob, jak všem singles vnutit aspoň na pár hodin pocit méněcennosti.A už se zas blíží, co. Achjo.

   Vymazat
  2. Tobě je to snad jedno, když máš přítele.

   Vymazat
 2. Chapu. Vetsinu tech svatku slavim po svym. Silvestra nesnasim snad od mala, poslednich par let ho zcela ignoruju. Loni jsme napriklad pridelavali lustry. Mišel

  OdpovědětVymazat