čtvrtek 20. listopadu 2014

Za Macumbou

Macumba is practiced in Brazil, Argentina, and Uruguay. There appears to be a relationship with the concept of the Boto (the fresh-water porpoise found in the Amazonas River and its tributaries) having shape-shifting abilities and then while in the form of a human male having sexual relations with young women. This belief was noted in several Indigenous American villages along the Amazonas (Solimões) River, Rio Negro, and Rio Japurá.

Macumba is widely practiced throughout the Southern Cone. Many practitioners continue to practice their traditional religions (Christianity, Islam, Judaism, etc.) but also practice Macumba.

Some people use Macumba to inflict harm, financial failure, illness, death, etc. on other people for various reasons. One request that a spiritual leader will ask if you want to inflict harm on a person is to bring a picture of that person and to write their name on the back of the picture.

http://en.wikipedia.org/wiki/MacumbaPro Macumbu se v písku nechávájí květiny a svíčky, na usmířenou i něco lepšího. Třeba rum a cigarety. Macumba se objevuje tam, kde voní kouř z doutníků. Nikdo v ní nevěří, je to mýtus, ale pro jistotu...neměla by se rozhněvat.

Macumba je taky hudba.

A Macumba je pláž na okraji města. Má ale, řekněme jinou atmosféru než Copacabana. 
Je to slavná surfařská pláž, kam se dá dostat, i pokud člověk nemá auto. Je tam zábava a spousta krásnejch lidí.
Za Macumbou jsem ale jela až daleko za Macumbu, kam už se busem dojet nedá. Kde už nejsou ani hotely, ani domy a ani chatrče, jenom lesy, hory a nebe. 
A kopce jako kráva, které vyjet na rozhrkaným kole z půjčovny se dá považovat za zkoušku odhodlání. Prainha (Plážička) a konečně Grumari, kde je mír a vlny, určitě saudade a možná i Macumba.
A úplně na konci je vesnice s barem, kde jedna caipirinha ke štěstí úplně stačí. 


Růžovej košíček zachránil můj celkový dojem, byť štěnátko s mašličkou jsem do něj nesehnala. Tak sem tam dala plavky a pivo. 

1 komentář: