čtvrtek 10. dubna 2014

pražské věžePohled z Malostranské mostecké věže.


Jasně, že když zrovna se rozhodnu zdolávat zatím nezdolané pražské věže, udělá se přesně takový šedivý počasí, aby z fotek bylo kulový. I když celý týden předtím bylo azůro a dvě hodiny (!) poté také.
Já vím, je to takový trochu uhozený, vymyslet si takovouhle kratochvíli a absolvovat ji sama, si přijdu trochu jako nějakej skautík (nic proti skautům, ale víte, jak to myslím...ne?), úplně podivná holka, ale budiž mi omluvou, že stále ještě je půst, tudíž se neúčastním všelijakých společenských legrácek různé náročnosti. Na druhou stranu udělat si pořádnou procházku po Praze o nedělním dopoledni, zařazená mezi turistama absolutně anonymní, to není špatný. Na nohou běžecký boty, pohled vzhůru a konečně si užít ta krásná místa, která jinak jenom probíhám polopříčetná během pracovního týdne.
Zvládla jsem tedy Novoměstskou radniční věž - s pohledem na Karlák, Prašnou bránu, s výhledem na střechy Obecního domu, Staroměstskou radniční věž, Sovovy mlýny, kde jinak vyhlídka otevřená nebývá- klika!, ale úplně nejvíc se mi líbila Malostranská mostecká věž, odkud je výhled tak krásný, že jsem si chvilku říkala, že jaký to mám štěstí, že žiju v Praze. Ale asi se mi nejvíc líbila ta věžička uprostřed fotky (sedmé odzhora) s plochou střechou, kde si dotyčný obyvatel zřídil zahrádku. Co by člověk chtěl mít víc? 

1 komentář:

  1. Já bych ve věži chtěl bydlet. Ale jen v zimě. Na léto bych potřeboval hausbót.

    OdpovědětVymazat