pondělí 28. dubna 2014

kancl storySnažím se honem dohnat všechno, na co jsem měla času dost, rychle dorazit záležitosti, které se táhnou. Dokončit, co mám rozdělané a rozdělat, co mělo být už dokončené. V těhle dnech před dovolenou si říkám, jestli by nebylo náhodou mnohem míň pracný celou dovolenou odvolat. 

Normálně zvládám dělat několik věcí najednou, během procesu už myslet na proces následující a v chrámu mysli splétat složité myšlenkové mapy spojitostí ve snaze zvýšit efektivitu práce. Teď už se mi ale občas stává, že najednou stojím uprostřed kanclu/ulice, v každé ruce něco o čem nevím, proč to držím, přičemž má mysl pomalu připlouvá na obláčku, na kterém mi nepozorovaně odplachtila. A já zírám tupě před sebe, trochu se divím a jdu si dělat kafe.
Nebo jsem dnes vzala telefon- "dobrý den, mám tady od Vás zmeškanej hovor před pěti minutama" a dalších pět minut jsem se snažila vést konverzaci tak, aby nebylo moc poznat, že ale vůbec už nevím, proč jsem před těma pěti minutama dotyčné volala. 
Nebo znáte tu situaci, kdy Vám někdo něco povídá a Vy na něj notnou chvíli hledíte, jak mu to sluší a jak pohybuje rty a vůbec Vám nedochází, že Vám ten člověk něco říká?


Takže tu dovolenou raději odvolávat nebudu.

4 komentáře:

 1. Rozhodně neodvolávej, naopak si ji pořádně vychutnej! A: díky za vánoční tip na čtení. O lidech a slepicích jsem nedávno s gustem přečetla... Olga

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taková kniha do tramvaje, ale moc se mi líbila. Ale třeba matce mojí ne, příště ji dám k Vánocům ...eh, škrabku na brambory třeba :-)
   Teď bych si ráda přečetla Tsunami blues, nevíš, stojí to za to?
   Mimochodem naposled jsem četla Tichý dech - zápisky lékaře bez hranic. Doporučuju, člověk si to zas na chvíli pěkně srovná v hlavě, co je důležitý.

   Vymazat
 2. Tohle bude eště daleko horší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak mě přeřaděj na uklízečku kanclů, protože pro nic jinýho nebudu použitelná, jestli se to zhorší.

   Vymazat