sobota 19. října 2013

Světla

Je ještě něco, co o Signal festivalu nebylo řečeno? Těžko. A pokud přecejen nevíte, o co jde, LINK ZDE
Mně se tam vlastně vůbec nechtělo, zábava pro masy není pro mě, já maso nejím. Navíc po týdnu života alá rocková hvězda na šňůře jsem chtěla víkend strávit na ose postel-koupelna-lednice.
Ale když si na mě vzpomněla kamarádka, kterou jsem neviděla od května, nedá se svítit, jde se na světla.


Zas na druhou stranu je Praha v noci tak krásná, že i bez těch blikátek stojí za to jít se pořádně projít i po stopadesáté. Lepší než sedět v hospodě, nebo tančit na idiotskou hudbu v přeplněným klubu a poslouchat žvásty playboye z Bratislavy (na což stejně samozřejmě došlo).
Měsíc včera svítil jak reflektor v Truman show, asi aby se nenechal zahanbit a petřínská rozhledna vrhala světlo jako maják, z čehož jsem nadšená asi nejvíc, protože když už v Prdelákově nemáme moře, je dobrý mít aspoň pořádnej maják. 

OK, stavba Quadria na Národce není součástí festivalu, ale v noci její industriální záře taky ohromuje. I když s tím faceliftem, který bude uštědřen okolnímu prostředí nesouhlasím.


Je čas začít zase běhat. Přes léto jsem neměla kapacity na pobíhání a od května jsem tomu moc nedala. Moc znamená vlastně nic.
Ale někdy zas začít musím, pokud možno dřív, než začne mrznout a sněžit, to se pak s běháním začíná fakt dost těžko. A taky sem se viděla ve velkým zrcadle v bazénu stojíc nahá pod zářivkou a hrozně sem se lekla. Permice do fitka je v Praze záležitost jen pro horních deset tisíc, tudíž nezbývá skutečně než to zas rozběhat. Takže budík zazvoní ráno v sedm, z bot jsem vyklepala pavouky a zapomentuej cvičební úbor se vrátil z Kokořína, sbírám morál a ráno Bůh se mnou. Díkyčau.

4 komentáře:

 1. Už se těším, až dneska něco hodíš na dailymile.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se nepovedlo, che. Musim jeste chvili sbirat motivaci. Snad to stihnu, nez zacnou mrazy.

   Vymazat
 2. Skvěle jsi mě pobavila těmi přirovnáními. Praha za tmy má své kouzlo a abych dodala trochu optimismu do nadcházející zimy - zanedlouho ji budeš vídat takhle osvícenou i za dne!
  A co se týče běhání, jsem na tom stejně, včera jsem byla asi po dvou měsících, ale chci pokračovat, abych byla do prvního sněhu rozběhaná a otužilá. Hrozně ráda bych běhala ráno, ale to bych musela vstávat minimálně v půl šestý a jen při té představě je mi špatně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší na zimě je svařák. Jenže v dubnu už mi taky leze na nervy.
   S tím běháním je to boj. Dřív jsem chodila běhat ráno, vybíhala jsem mezi sestou a sedmou, snehem, destem, po Kobylysich do Stromovky...a nejak to slo. Ted uz si to ani predstavit neumim, jak jsem lina.

   Vymazat