pátek 25. října 2013

na jedný lodi
Ne, v žádném případě nebudu nikomu cpát koho volím a nikomu nebudu kecat do toho, koho má volit. Ať každej volí dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a moc to nebudem rozmazávat, jo? Alespoň tady ne, prosím.
Když už jsme přežili celej měsíc předvolební masáže, tak teď, když volby probíhají, můžeme se snad trochu uklidnit. Taky Vás tak zoufale se...štvou všichni "erudovaní odborníci" co jich kolem nás je se svými prognózami?
"Já bych, řekl, že AB vytvoří koalici s BC a CD se do sněmovny vůbec ....PLESK!". "#můjtipvoleb ... PLESK! PLESK!"

Byla jsem na pirátským happeningu před Kongresovým centrem,  z mnoha důvodů mi to přišlo jako dobrej nápad. 


Zajímavé je pozorovat, jaké skupinky "demonstrantů" se v davu profilují.
Někdo si přijde zařečnit. Poslechnout si sám sebe, nebo nějaký ty známý. Někdo se chce zviditelnit a zubí se do objektivu, když drží vlajku (eh). Někdo si chce zanadávat a někdo se chce potkat s přáteli. Někdo se přijde poprat.
Zpívali jsme a skandovali, hráli na harmoniku, tančili nebo si podupávali, diskutovali a dělali si legraci z ochranky.
"Vniknutí" do Kongresového centra bylo velmi dramatické...přišli jsme dovnitř normálně otevřeným hlavním vchodem po schodech. Ochranka byla překvapivě překvapená a nepříliš překvapivě dost agresivní. 
Jeden mladý hoch, čerstvě plnoletý, dostal pěstí od securiťáka, když ho označil za fašistu, pak jsme se trochu postrkali ve dveřích a to bylo všechno. Ďykičau. 

Kde se tedy berou dnešní titulky "piráti pobodali ochranku" případně "ochranka surově zkopala piráta"? 

Jak se z jednoho málem stane nepřízpůsobivej živel. A co děláte po večerech Vy?


1 komentář: