středa 2. ledna 2013

Ohňostroj v PrazeK oslavám konce roku mám ambivalentní vztah, protože mě dojímá, že něco nového začíná a že je tu jistá naděje, že věci se změní k lepšímu, na druhou stranu ale nezřízené požívání alkoholu posvěcené společenskými konvencemi mi nahání hrůzu.
Pokud by mimozemské civilizace plánovaly invazi na Zemi, určitě by ji zahájily 31.prosince, protože lidstvo by nebylo schopné klást ani nejmenší odpor. Jediné, co by nás mohlo zachránit, je, že Marťani by si mohli říct, že na tohle nemaj žaludek a radši by zas odplachtili dom.

A co se týká ohňostrojů čistě racionálně mi přijdou jako hovadina. Prostřílet pár milionů do vzduchu, když by si za ně nějakej radní radši mohl koupit novej Mercedes, nebo si vyhřívat bazén, to nedává smysl. A taky mi připomínají válku. Tedy ne že bych nějakou někdy zažila (díkybohu), ale takhle to vždycky vypadá na BBC- rány a záblesky a šíření zkázy.

No a pak si stejně jdu stoupnout s milionem dalších lidí k řece a s ústy dokořán v záklonu fascinovaně sleduju tančící světýlka na obloze, vzdychám údivem a dojímám se.
A postuju fotografie podprůměrné kvality na svůj blog.

3 komentáře:

 1. So funny.) Máme ze Silvestru dost podobné pocity.) Já ten letoší dokonce prospala, zalomila jsem to už v devět večer.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře si udělala, stejně je to asi to nejrozumnější, co se dá s tímhle šílenstvím dělat. Zaspat ho.

   Vymazat
 2. Já mám ohňostroje rád. Silvestra neslavím.

  OdpovědětVymazat