pátek 4. ledna 2013

instantní krám


A tak jsem taky začala používat Instagram a nemůžu si v hlavě srovnat, jestli se za to stydím, nebo zda jsem ráda, že jsem konečně taky cool (v plotě). Na jednu stranu všechna tahle fotografická kurvítka odsuzuju, protože odvedou veškerou práci namísto persóny stojící za objektivem (rozuměj z přední strany placatého telefonu), stačí cvaknout, narvat tam filtr a pak už jen šérovat a sbírat lajky, na druhou stranu uznávám, že je to vcelku zábava a navíc mě na tom baví ten rozměr sociální sítě (a sociální sítě já mám ráda, protože se díky nim nemusím scházet s reálnýma lidma).

Když fotím na velkej foťák, strávím stejně nejvíc času na postprodukci a snažím se z fotky udělat něco lepšího, než se mi povedlo zachytit na první pokus. Ale největší radost mám z fotek, které žádné podobné úpravy nepotřebují a přesto člověku zprostředkují atmosféru zachyceného místa. A takové fotky se snažím dělat a takových fotek si cením.
Instagram je proti tomu jako jít se najíst do McDonaldu, zvládne to každej a k nepovedené variaci na plnohodnotné jídlo ještě dostane hračku. Hurá! A navíc to není takovej trapas a dřina jako strávit doma půl hodiny loupáním brambor.

Aby bylo jasno, používání Instagramu nepovažuju za focení ... ale na druhou stranu... přeci si tu srandu nenechám ujít.

Najdete mě tam jako: labellaadriana

PS: Jo a v profilu jsem si opravila kontaktní email, takže teď už se mi snad po třech letech i někdo dopíše. Děkuji Olze za upozornění.

Žádné komentáře:

Okomentovat