čtvrtek 17. ledna 2013

Cascais
Fotografie bez použití kurvítek.

Dopoledne bylo hezky, chvílema i azůro, ale jak jsem přijela do Cascais udělat pár fotek starého města a všech těch roztomilých bílých domečků s barevnýma dveřma, uzounkých uliček a malebných náměstíček, začlo chcát. Pardon my French, ale tomu se déšť říkat nedá. Déšť je něco, co vás zastihne ve městě cestou do práce, nebo co sledujete skrz okno a nadáváte, jak je hnusně. Ale když se táhnete někam na výlet, ještě k tomu fotit, a při výstupu z vlaku se obloha prorve, není to déšť, je to chcanec. 

I tak jsem se alespoň prošla a cvakla pár městských pláží.
Cascais je v zimě poměrně nenápadné přímořské městečko, ale v létě se promění na šarmantní letovisko, kterému by ležérnost mohlo závidět i St.Tropez. Díky poloze půl hodiny od Lisabonu je odedávna letním sídlem šlechticů a všemožných zbohatlíků a v létě tu člověk o Porsche kabriolety a kabelky od Vuittona zakopává na každém kroku. V sezóně je promenáda vedoucí podél mořského břehu narvaná jak Václavák, přes zaparkované jachty není vidět na hladinu a drink na pláži stojí člověka týdenní výplatu.
Proti tomu v zimě (a navíc v dešti) si člověk může v příjemných dvaceti stupních vychutnávat genia loci plnými doušky a zcela nerušen.

Ať žije Cascais.

Žádné komentáře:

Okomentovat