pondělí 19. listopadu 2012

Castelo dos Mouros

Pokud jste někdy spali v hostelu nebo v ubytovně ve velkém, společném pokoji, tak to znáte. Pravidlo jednoho idiota. Vždycky je tam. Ten člověk, kterej přijde v noci, když už všichni dávno spí, rozsvítí, lekne se, že pokoj je plnej spících lidí (jak překvapivé), zhasne, cestou k posteli dvakrát zakopne, začne se přehrabovat v batohu, něco vytáhne, aby to následně upustil, za mocného funění se vydrápe na postel a vzpomene si, že vlastně ještě musí dolů (dojít si na záchod, vyčistit si zuby, najít nabíječku) a když už jsou ÚPLNĚ všichni v pokoji vzhůru a nasraně frkají, konečně si jde lehnout, do pěti minut usne a spokojeně oddechuje, zatímco vy ještě hodinu potom koukáte do stropu a čekáte, jestli znovu zaberete.  
Jo, tak tenhle idiot ani tentokrát nechyběl.

Ráno jsem zamaskovala kruhy pod očima a po vcelku obstojné snídani jsem se rozloučila a vydala se na ty slavné hrady. 

Zámek přímo v Sintře splnil všechna očekávání, ale mě už to táhla na kopec konečně si projít tu zříceninu, která je vidět z celého širého okolí a místní o ní mluví jako o tajuplném místě spojeném s mnoha legendami a záhadami. Zkrátka na hradě straší, což člověk ucejtí v kostech, hned jak se k začne blížit.
V okolních lesích bych se věru sama toulat nechtěla, hrad původně maurský byl klíčovým místem portugalské reconquisty, pár století se o něj starala místní židovská komunita, než byla vypoklonkována pryč z poloostrova, mezitím byl hrad opuštěn a sloužil jako hřbitov ... prostě příjemné místo k rozjímání.  

Nyní lze obejít po hradbách skoro celý bývalý hrad, což je vcelku adrenalinový zážitek, protože je to fakt vysoko, tudíž tam dost silně fouká a hradby jsou nezajištěné, ale rozhodně to za to stojí. 


6 komentářů:

 1. Krásný. Líbilo by se ti u nás na Sovinci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůbec nevim, kde to je, ale asi se tam stavím. Pokud mi teda budeš dělat průvodkyni ty!

   Vymazat
 2. A Palácio da Pena hned vedle jsi taky navštívila? Tam je to teprv pecka:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky! To je fakt naprostá pohádka, zejtra sem nahraju nějaký fotky. Bohužel jen exteriér, vevnitř se nesmělo fotit.

   Vymazat