středa 24. října 2012

O mar do Cascais
Tenhle týden mám návštěvu a moc se mi líbí jí ukazovat vše, co mám na Lisabonu a okolí nejraději. A taky se mi líbí, že všechna místa mají takový ohlas, jaký měla u mě.
Když jsem viděla Lisabon poprvé, napadlo mě, že nic krásnějšího jsem ještě v Evropě neviděla a překvapivě, všichni, kteří Lisabon znají, tvrdí víceméně to samé.
Dnes jsme byly na procházce z Estorilu do Cascais, kde jsme se překvapivě skvěle naobědvaly a zašly jsme i do míst, kde jsem ještě ani sama nebyla. 

Cascais je takové portugalské Saint Tropez, plné "posh" lidí, jachet, pláží, luxusních hotelů a restaurací, uprostřed s malinkou nákupní třídou, s promenádama podél moře a roztomilým starým městem. Místo, kde prostě chcete žít a nestarat se o žádnou krizi, vlastní ani hospodářskou =)
Ale stejně nás nejvíc nadchlo moře- ačkoliv celé dny poprchává, když jsme se šly projít k moři, vykouklo slunce a udělalo se teplo. Marianě se vybil iPhone a já jsem zapomněla Konicu doma, takže jsem udělala jen pár rychlých fotek na svůj mobil.
Myslím, že vyšly krásně, obrovské vlny a dramatické nebe ani nepotřebují žádné filtry a dodatečné úpravy.

Mám ráda návštěvy, procházení po památkách, večeře v restauracích a drinky v barech u moře si většinou sama moc nedopřávám, ale co by člověk neudělal pro návštěvu!

Žádné komentáře:

Okomentovat