pátek 13. července 2012

Sudetské srdce na cestách


Zdravím z autobusu ve směru Pec pod Sněžkou, špatně se mi píše, protože to děsně drncá. I když zas to nedrncá tolik jako včera vlak někde v okolí Nymburka, kde když jsem se chtěla napít, zrovna jsme vyskočili půl metru nad koleje a já si málem vyrazila své jediné dva hezké zuby a decka matonky skončila v mém dekoltu. To mi připomíná historky, jak jsem si léta myslela, že jedna naše známá bydlí v New Yorku a ona přitom bydlí v Nymburku. Zní to fakt podobně.
A kdyby to nedrncalo, tak by se mi stejně špatně psalo, protože okolní krajina je tak úchvatná a já svému mladému, sudetskému srdci neumím poručit a ono jihne a jihne a já musím stáčet svůj pohled na kopce, údolí, lesy a stavení a tak.
Takže radši ani psát moc nebudu.


Fotky jsou z výletu na Chlum, kde se roku 1886 odehrála "bitva" mezi Rakouskem a Pruskem. Bitva v uvozovkách, protože to byly prachsprostý jatka, kdy z dvousettisícové rakouské armády zbyl jeden kůň a půl kanónu. Zbytek tu měsíc hnil na hromadách všude po okolí, než to místní vůbec zvládli pohřbít. A doteď když si chtějí zorat záhon na zahradě, přehazují lidské kosti vidlema. Krásná civilizace to jsme.


Ale výlet se povedl, jak je z fotek patrné. Ani jsme nezmokli. Kdo se nebojí výšek, měl by se zastavit na místní rozhledně, je FAKT vysoká. 


A já už budu za pár minut v Trutnově na přestupu a zítra se chystám vyvrcholit na Sněžku.
Krásný víkend i vám.

Žádné komentáře:

Okomentovat