pondělí 2. července 2012

portugalština

Zdroj: http://www.junioreurovision.tv/page/country-profile?country=20


Když jsem se začala učit španělsky, na hodinu jsem se vždy už předem těšila jak malá. Doma jsem si pouštěla jenom španělské filmy a španělskou hudbu a snažila jsem se uhádnout, co asi dotyčný říká. Z hodin jsem odcházela vždy vysmátá a nadšená a opakovala jsem si slovíčka s radostí jak krásně znějí, zpěvně a měkce. Ve Španělsku jsem začala po měsíci rozumět, co si asi povídají lidé okolo mě a po dvou měsících jsem začala mluvit. Zkrátka jsem měla pocit, že jsem PŘEDURČENÁ k životu ve Španělsku. 
A tak se koncem léta stěhuju do Portugalska. Holt "člověk míní..." eh, znáte to. 


No, dnes jsem byla na své první hodině portugalštiny a pokud mám shrnout své první pocity, napadají mě jen samé vulgarismy. To se prostě nikdy nemůžu naučit. Umíte si představit řeč složenou jen ze samých jazykolamů? Tak to je portugalština. Během těch pěti hodin jsem se nenaučila ani jak se vyslovuje "Spojené státy americké", na chuťovky jako "první cvičení" si rovnou nechám zajít chuť a pokusím se to zopakovat zase až za půl roku. Chápete, jediný slovíčko se nečte tak, jak se píše! 
Přiznávám, chytla mě drobná panika. Na středu se máme naučit přibližně milión slovíček, takže mě čeká příjemné úterý, kdy budu poslouchat a opakovat podle Googlu, ať si tam opět neutrhnu ostudu. 


Boa noite. (nemyslete si, že se to čte takhle) 2 komentáře:

 1. A francouzštinu jsi zkoušela? Taky moc pěkná hříčka. Ale časem se to dalo vychytat, tak to tak třeba bude i v té p. la Michelle

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezkoušela, ale zrovna mě dnes napadlo, že to už k francouzštině, kterou jsem se nikdy vůbec učit nechtěla, nemám úplně daleko. Všichni, co znám, že umí portugalsky, říkají, že taky po první hodině měli pocit, že to zabalí. Tak snad si to sedne. Ale mám z toho hlavu jak pátrací balón.
   Měj se hezky a dík za koment.

   Vymazat