úterý 31. července 2012

hype and hip

Dlouho jsem se neozvala, ale tentokrát jsem v tom nevinně. Byla jsem "dělat vedoucí" (poloha vedoucí, či učitelky mi fakt nejde tak, jak bych si přála) na táboře, který pořádá Člověk v tísni zdarma pro nejchudší děti. Tábor je situován v lese v hluboké rokli u potoka v bývalých sovětských barácích a po dlouhé době jsem tak navštívila místo, kde není nic, ba ani stopa telefonního signálu. Nakonec jsem nefotila, ačkoliv jsem s sebou měla hned dva foťáky, ale zato dětičky se činily a hned jak budu mít přístup k obrázkům, které nafotily, naláduju je sem, protože za některé by se ani National Geographic nemusel stydět a to fakt nepřeháním, uvidíte sami. 
Jinak se o táboru nijak rozepisovat nebudu, i když nad tím dlouho přemýšlela a snažila se něco napsat, nakonec jsem zjistila, že jakýkoliv popis dobrovolnické práce pro neziskovku zavání patosem a hemží se samými klišé. Navíc společnost podobným aktivitám nekloněná není (cause no money and no power) a místo bojovníků proti rasismu a předsudkům přenechám jiným, schopnějším a důraznějším, mně diskuze s tupci neskutečně rmoutí a vyčerpávají a potenciální vydanou energii budu směřovat tam, kde ji budu umět lépe využít. 


Zítra večer se vydávám na cestu na divoký východ, Slováci a Maďaři odpustí, vsadím se, že to tam není o nic divočejší než tady. Ale tím chci říct, že se tu zas pár dní neobjevím, protože si s sebou počítač brát nebudu, budu si prostě jen číst, učit se a fotit. 
Vždyť jsou stejně prázdniny, sklizeň okurek vrcholí a já si ji užívám plnými doušky, né že by tedy nebylo co dělat, naopak, stejně se akorát procházím po Praze, přemýšlím, přemýšlím o jídle, vařím, navštěvuji nové restaurace, jím, ochutnávám a debužíruju a sleduju, jak ze mě roste takový malý gastrofašista.


Kidó na Letný je jasná láska na první pohled, gastronomická kalokaghatia, trochu zen a trochu hřích, lokální exotika, food erotika a mnohem víc. Fotit nemá smysl, Kidó má na SVÉM WEBU  (klikni =) ) fotky, které mluví za vše. Kidó je pro mě místo, kde bych chtěla být doma a zárověň si přeji, aby to u mě doma bylo jako v Kidó. Fits perfectly. 


Trochu hype a hodně hip. 

Žádné komentáře:

Okomentovat