sobota 30. června 2012

Prázdniny hard

Jako by nám někdo chtěl něco naznačit...


A teď kam?


Pár posledních fotek z Aše. Foceno během běhání na obstaróžní mobilní telefón. Důležitý je obsah, ne forma, tentokrát.
Už jsem zas pár dní doma v Praze a řeknu vám, ty prázdniny, to je pěkná dřina. A nejen proto, že venkovní klima připomíná prádelnu. 
Posledních pár dní bylo tak intenzivních, že ač jsem Konicu měla celou dobu u sebe, nechtělo se mi ani na vteřinu sledovat dění kolem skrze hledáček.


Ve čtvrtek jsem se konečně byla podívat v Langhansu, kde už je hotové centrum Člověka v tísni pro styk s veřejností. Krásné prostory, kam jsem ráda chodila ještě když tam byla galerie, se hned staly mojí srdeční záležitostí. Ve dvoře probíhá skvělá výstava k smutnému tématu výročí popravy Milady Horákové. Langans je otevřen každý den a vstup je zdarma, rozhodně doporučuji. A v kavárně mají skvělý bio mošty a mamacoffee kávičku. 
Důvodem mojí návštěvy byla rozlučková akce s dobrovolníky zapojenými v programu Daruj2hodiny, které se účastil i Šimon Pánek, v mých očích nejvýznamnější současná česká osobnost. Je pochopitelné, že míra dojetí byla vrchovatá, když mi kolegové přichystali překvapení a veřejně před všemi mně a ještě třem lidem děkovali za účast na stáži. Fakt jsem si chvilku připadala jak miss Amerika, slzy na krajíčku. Ale naštěstí jsme doják za chvilku zamluvili a zapili a já si tak odnáším jenom úplně malou lítost, že v Člověku v tísni nemůžu zůstat. Věřím ale, že s prvním pohledem na oceán všechny podobné pocity vyprchají.


Následující den jsme slavili s dětma v parku konec školního roku, jela jsem si pro Marii na letiště, poflakovali jsme se po Praze, na chvilku se stavili v Crossu na párty Rádia 1, potom jsem ve tři ráno opět jela s Marií na letiště a dnes sice závislá na přísunu kofeinu, rozmyslela jsem se, že se budu pohybovat pouze po klimatizovaných prostorech. Vyrazila jsem na shopping therapy a dopadlo to jako vždy tak, že mě to tam začlo brzo pěkně štvát a jediné, co mě skutečně baví nakupovat, je jídlo. Zásobeni ciderem, čerstvým špenátem, burákovým máslem, pomerančovým sirupem, zmrzlinou a dalšími nezbytnostmi, poflakujem se s klukama doma a užíváme si letní večer... každej u svého počítače. 

Žádné komentáře:

Okomentovat