neděle 3. června 2012

Myšlenkové cestování, pár výmluv a gratulace

via: http://personales.mundivia.es/navia/
via: http://www.minube.com/fotos/rincon/120557/561816
Často se v hlavě vracím do Tapie, městečka, které má v místech, kdy byste čekali náměstí, pláž. 
Kdybych si nevybrala k životu jiné místo, určitě bych se snažila svojí existenci nasměrovat do Tapie, naštěstí se to nestane a já si tak budu moct pořád uchovat vzpomínku na ni, jako na dějiště výborného kosmického fórku, zázraku chcete-li, jediného místa, kde jsem se zdržela dvě noci na Jakubské cestě. ¨
Pouť kromě toho, že je mým osobním Velkým tématem, samozřejmě je i tématem Veledíla, které bych ráda měla zítra večer dopsané. (mírné pousmání)


Jenže to s mojí pracovní morálkou jde nějak od desítí k pěti. Posledních pár měsíců jsem si zvykla chodit spát nejpozději v deset hodin, ačkoliv jsem se tak stala terčem posměšků, byl to jediný působ, kterak ráno v šest důstojně vstát z postele a odebrat se zdravit slunce. Tenhle týden to tak není. Ráno cvičit nechodím, protože bych měla psát. Večer nechodím brzo spát, ačkoliv od devíti stejně nejsem schopná donutit neurony navzájem spolupracovat, protože bych měla psát. Běhat jsem nebyla ani nepamatuju, protože bych měla psát a nejsem po ruce depresivním přátelům, protože bych měla psát. 
No...pokud bych skutečně psala tolik, kolik si na to zvlášť vyhradím času, z diplomky by už dávno byl obsáhlý průvodce. Dne, kdy skutečně veledílo dopíšu, se obzvlášť děsím, protože zjistím, že jsem přibrala osm kilo, uhnala si skoliózu a stala se světloplachou. 
Páni, to je keců kolem trochy učení, co?
Včera jsem v jedenáct v noci byla v kostele na minikonzertu kostelního sboru a musím říct, že kostel je pro minikonzert kostelního sboru nejlepší možný místo. Tím jsem chtěla říct, že to bylo fakt hodně dobrý. Navíc to byl ten kostel, kterej mám doslova za barákem a kam jsem se léta chtěla podívat, ale nepodívala (tak to bejvá, to znáte, ne?), moderní stavba zasvěcená sv.Terezičce z Lisieux.

Člověk v Tísni má dnes dvacáté narozeniny, zatleskejme oslavenci, protože na rozdíl od mnohých (třeba ode mě), to bylo smysluplně strávených dvacet let. Vše nej, chlape, vážím si tě!


Žádné komentáře:

Okomentovat