pondělí 4. června 2012

Hudba nás zachrání, a láska.Zdroj: http://westcoasttales.wordpress.com/2010/01/03/vina-apsara-the-ground-beneath-her-feet/
Následující věci nám škodí: sex, výškové budovy, čokoláda, nedostatek cvičení, diktatura, rasismus! Kdeže, au contraire! Celibát poškozuje mozek, mrakodrapy nás přibližují k Bohu, , zkoušky prokázaly, že tabulka čokolády denně zvyšuje výkonnost dětí ve škole, cvičení je životu nebezpečné, tyranie je jen součást naší kultury, takže vám budu vděčný, když se do prdele budete se svými kulturně-imperialistickými idejemi držet dál od mého rajónu, a co se týče rasismu, hlavně ať se z nás nestanou nějací mravokárci, je lepší, když je na očích než pod nějakým zasviněným tepichem.
Támhle je umírněný extremista! Tamto univerzální právo je specifické! Tahle obřezaná žena je kulturně šťastná! Nařezávání penisů australských domorodců je kulturní barbarství! Fotky nelžou! Ten snímek je podvrh! Svobodu tisku! Zatněte tipec šťouravým žurnalistům! Román je mrtvý! Čest je mrtvá! Bůh je mrtvý! Prdlajs, všichni jsou naživu a přijdou i po nás! Hvězda stoupá! Ne, padá! Jedli jsme v pět! Jedli jsme v šest! Nádherný svět! Ne, je to trest! Východ je Západ! Nahoře je dole! Ano je ne! Uvnitř je vně! Lži jsou pravda! Nenávist je láska! Dvě a dvě je pět! 
A všechno se děje v nejlepším úmyslu, v tom nejlepším ze všech možných světů. 


S. Rushdie, Zem pod jejíma nohama, s.279 (jak jinak)


PS: Dnes je úplněk, něco si přejte, ale prosím vás, hlavně opatrně.

2 komentáře: