pátek 1. června 2012

Den dětí, noc kostelůNeumřela jsem, ani jsem se ještě neunudila k smrti. 
A pampelišky už dávno odkvetly, já vím, vlastně i pivoňky a tulipány, o rododendronech ani nemluvě. Ale za to mi výhled z okna konečně zpříjemňují růže, které kvetou až do pozdního podzimu. To už tady nebudu, to už budu sledovat exotičtější květenu. Ale ty růže mi chybět budou, to né že ne. 
V Žabce maj skvělý kafe do kelímku a v knihovně se dá sedět na terase a sledovat ruch města, střechu kostela a nemluvící děcka na zahradě školky, před barákem už mi zas jezdí tramvaje, svěřené dítě se ve škole zlepšilo a nejlepší kámoš má depresi. 
Prej mám děsivě bílý nohy, ze kterejch jsem se rozhodla už nikdy nesundat sandále, ráda procházím Stromovkou v noci. Dávkuju si knihu po stránkách, protože mám strach, že ji brzy přečtu a žádná další už nebude taková. Fotbal mě zajímat nebude, ale nejím maso. Táhne se to.
Všechno je to asi tak logický, jako že mě baví psát diplomku. A až ji dopíšu, snad mě bude bavit zase blogovat, i když kdo ví, protože všechno, co bych vám ráda řekla, už řekl někdo přede mnou líp.
Ještě jste se neunudili k smrti? 
Dnes je den dětí a taky noc kostelů, komu je to málo, měl by vědět, že je taky mezinárodní den koblih, což by se podle mě, mělo oslavit. 

4 komentáře:

 1. Jaká je tvá "dávkovaná" kniha? Musí být dobrá a dobré tipy na knihy sbírám :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zem pod jejíma nohama- Salman Rushdie. Ale libovolné jeho dílo číst je pro mě kulturní svátek.

   Vymazat
 2. Také jsem se chtěla optat, takže díky za ušetřenou námahu! A přeji hodně sil při psaní diplomky a dostatek času na vychutnávání knihy! Olga
  P.S. Neunudila jsem se. Spíš hrozilo v posledních dnech upracování se, poslední způsob zániku, který bych u sebe očekávala... Už je ale zažehnáno, takže tip na dobrou četbu přichází právě vhod...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji velice! Práci "zdar" a hlavně "nazdar, už se neukazuj" =) Mezi námi děvčaty, pokud pana Rushdieho ještě neznáte osobně, doporučuji začít seznamování jeho dílem Hanba.

   Vymazat