sobota 9. června 2012

Co, proč a jak
Ve výstavní síni Instituto Cervantes v Praze Na Rybníčku právě probíhá výstava prací katalánského grafika Diega Feijóo. K vidění jsou návrhy vizuálů, publikací, ilustrací, plakátů, grafické návrhy a pohyblivé grafiky určené pro klienty, kterými jsou například Lékaři bez hranic, autonomní katalánská vláda nebo barcelonské centrum designu (které je mimochodem parádní).
Jakožto velký fanda do architektury, designu a grafiky všechny podobné výstavy vymetám jako Čech pivnice, sic jediné kritérium, které k posuzování hodnoty vystavované díla znám, je metoda "líbí se mi to/nelíbí se mi to". A tohle se mi docela líbilo, navíc pro nás negramoty, je u každé vystavené věci polopaticky vysvětleno o CO se jedná, PROČ to vzniklo a JAK to nabylo své současné podoby.
ZDE je autorův web, pokud to máte Na Rybníček daleko, ale toužíte se s autorovým dílem seznámit.


Dnes probíhá v Praze muzejní noc a já se celý den strašně těším, protože se chystám na několik výstav, které jsem chtěla navštívit, ale tak nějak nebyl čas, nebo co, znáte to. A například od noční návštěvy španělské synagogy si slibuji docela hodně. Takže nabíjím foťák a bystřím smysly, reportáž přijde brzy!
Neděle bude ve znamení dospávání probdělé muzejní noci, a především úklidu, vaření, pečení a chystání programu, v noci mi přiletí na návštěvu má drahá kamarádka, toho času v Anglii. A vlastně hned v úterý přiletí má druhá drahá kamarádku, toho času tamtéž. Nejsou teď lety Praha-Londýn za zvýhodněnou cenu? =)

Žádné komentáře:

Okomentovat