pátek 27. dubna 2012

Pravidla letního chováníVenku je TAK krásně, pátek odpoledne...kam bych tak jela? 
Nikam, jasně, začalo zkouškový. Tak si na sebe alespoň můžu otevřít okno. Přijde mi zajímavý, že pokaždé, když začne zkouškové období, udělá se venku krásně. Ale nebudu si to brát osobně, to né.


Že je jaro, poznala jsem jednoduše cestou do školy, Kobylisy jsou plné zedníků a dělníků nahoře bez, kteří pokřikují oplzlé poznámky na všechno, co se kolem hejbe. Ve výloze jsem spatřila, jak doopravdy vypadají moje nohy, když si nevezmu punčocháče. Z autobusů MHD se opět line typický letní, český odér. Na chodících je třeba se vyhýbat rozplesklým kopečkům zmrzliny a plačícím dětem. Jo a taky je teplo a svítí sluníčko. Napadlo mě, že minimálně první dva problémy by vyřešilo nošení čádoru. Ale asi by to na naše xenofobní spoluobyvatele bylo moc silný kafe, takže blízkovýchodní fashion necháme ještě pár let zrát. 


Napadlo mě v zapařeném autobuse, že bych možná mohla sestavit jistá pravidla péče o zevnějšek, která by mohla být obecně aplikovatelná. Tedy rubrika "vyzkoušeno za vás".


- ničím se hlavně nemazat- ono je příjemnější potit vodu se solí, než vodu se solí a slizem. 


- nosit stažené vlasy- stejně jakákoliv frizúra dopadne během chvíle jako týden nemytý bratranec Itt. A navíc je pod těma vlasama strašný vedro. 


- ubrat s make-upem- na přímém slunci příliš zmalovaná děvčata vypadají jak na útěku z Madame Tussauds. A navíc stejně ten make-up steče, nebo to aspoň zkusí. A člověk se skrz něj neopálí. Těší mě tahle doba, kdy si vystačím s opalovacím krémem a voděodolnou řasenkou. 


- ubrat s parfémem- na léto se vyrábí speciální edice odlehčených vůní. Pokud vám to přijde jako zbytečnost, zkuste si vystačit jen jemně parfémovaným deodorantem. A vaši spolucestující vám poděkují. 


- nosit oblečení z přírodních vláken- jednou jsem si koupila krásné, dlouhé, letní šaty a zjistila jsem, že se v létě vůbec nosit nedají, neb jsem pod nimi byla jak uzavřená v igelitce. A od té doby si dávám pozor, co si ve vedru na sebe vezmu. Bavlna a len to jistí. 


- nechodit nahá- a nyní se opět poučíme od našich blízkovýchodních, či jižanských přátel. Čim víc kůže ukážete, tím větší vám bude vedro. Fakt. Tou nahou kůží se odpařuje voda a navíc se můžete spálit. Takže jasnou volbou by měly být splývavé, vzdušné, ale dlouhé střihy oblečení. Proč asi beudíni nechoděj po poušti v bikinách? Přesně proto. A víte mimochodem, jak se projeví dehydratace? Začnete být unavení, ústa si samým zíváním z pantů málem vyvrátíte. 


- nosit sluneční brýle- Ze šklebení do sluníčka se totiž nedělaj jen vrásky, ale i zánět spojivek, víme? Obzvlášť těm, kteří si vezmou o zkouškovém učení ven a hodiny se dívají do zářivě bílých skript. A navíc, sluneční brýle dodávají člověku stoprocentně prázdninový feeling. 


Děkuji za pozornost, pravidla jsem si v hlavě dávala dohromady pološílená v autobuse, když jsem ani jedno z nich nedodržela. Takže až se příště vyhrabu zpod učebnic, JÁ nezapomenu.


Přeju vám bezproblémovou aklimatizaci na léto a sobě lepší témata pro články.

Žádné komentáře:

Okomentovat