čtvrtek 8. března 2012

MDŽOtevřu noviny a zjistím, že je Día internacional de la mujer. (Čtu El Pais, aby bylo jasno, je to mimojiné víc cool.)
A já si říkám, proč jsem od rána zasypaná květinami...!
Totiž, abych to uvedla na pravou míru...před pár dny jsem dostala květinu, (akčoliv jsem ještě neumřela) a tahle vadnoucí kráska se dnes v časných ranních hodinách rozhodla sama od sebe jen tak... spáchat sebevraždu skokem z lednice na dlaždbu. Vzala s sebou i vázu (skleničku z Ikea), kterou roztříštila po kuchyni na osmnáct miliard malých střípků. 


Přemýšlela jsem u čištění zubů, tedy někdy v době mezi odklízením odkvetlé mrtvoly a cestou do tělocvičny ve sněhové vánici, proč se u nás svátek oslavující lásku, krásu, ženy, nebo lidská práva nikdy neuchytí. 
Valentýn je samozřejmě plyšová trapnost násilně importovaná z komercí prohnilého Západu a my ho vůbec nepotřebujem, protože my svému partnerovi projevujem vřelý cit každý den. (např. "kup toaletni papir, kisses"). 
MDŽ, Día internacional de la mujer, zavání karafiátama a chlebíčkama, tesilkama, tramvají a ulízlou patkou a takový my už přeci dávno nejsme. (nemůžu uvěřit, že někdo může mít něco proti karafiátům nebo chlebíčkům).
První máj je sice lásky čas, ale přece se nebudeme projevovat na prvního máje, protože to se už taky dávno nedělá. Navíc je to svátek práce a práce stále nějak není v našich krajích úplně v módě. A vůbec, stejně tu ptákovinu Máj nikdo nečetl, možná pár prvních veršů, jestli je někdo postnul na facebook. 


Zkrátka my ŽÁDNÝ svátky nepotřebujem. Protože každý den je co slavit. Nazdraví. 


A co jsem se tedy v MDŽ příloze el Paísu dočetla?
- 40% rozlohy latinské Ameriky šéfujou ženy
-ve skandinávských zemích je podíl žen ve vládě 42%
-vyšel manifest za práva arabských žen Důstojnost
-Dilma Rousseff vyhodila během prvního období své vlády sedm ministrů kvůli podezření z korupce
-o Česku naštěstí zase ani řádku ( A co na to Véna z Hradu?)


Jak bych jen tenhle pseudočlánek uzavřela? Pointou? 
Tu nečekejte...
Jdu si dát naproti do kavárny pořádný kafe a (nízkokalorický) dort, když je to MDŽ.
A kdybyste mi někdo chtěl k svátku mermomocí něco kupovat, tak včerejší iPad by mě potěšil.

1 komentář: