sobota 25. února 2012

Střed světaŽižkovská věž údajně označuje střed světa.
Když jsem se zeptala mámy, jestli o tom něco ví, řekla mi, že je to blbost, protože střed světa je kousek od Chebu, v Libé na kopci nad coca-colovým rybníkem. 
Tak já nevim.


Každopádně nechápu, proč se žižkovská věž pravidelně umísťuje v top10 nejošklivějších staveb světa. Podle mě je krásná. Vždycky mi připadala krásná. Jako z jinýho světa. V kontextu s místem, kde stojí, vytváří zlom mezi paralelními světy. Nebo tak něco.
Jednou jsem někde viděla odznáček s jejím obrázkem  a s nápisem "nejraději močím s výhledem na žižkovskou věž", dodnes lituju, že jsem si ho nekoupila.


Dnes jsem poprvé (!ostuda!) byla nahoře. Okamžitě jsem ji povýšila na nejlepší místo v Praze. Protože je nad Prahou, čímž vlastně v Praze není, ale zároveň je. 
Dobře se mi tam dejchá.

2 komentáře:

  1. Haha, mám podobnou fotku z výtahu. A já jsem na věži byla poprvé v prosinci, což je na pražačku fakt ostuda. A líbí se mi, prostě k Praze patří a nostalgicky vzpomínám na všechny ty večery, kdy jsem pod ní vykalili láhev vína než jsme šli na koncert do Akropole. Fňuk.

    OdpovědětVymazat
  2. Žádná ostuda, já tam byla včera poprvé. A v ZOO sem ještě nebyla a to od ní bydlím pár zastávek.
    Přijde mi legrační, že všichni, když zmíním žižkovskou věž, mají v zásobě několik historek s ní spojených. Zjevně je to důležitý místo =)

    OdpovědětVymazat