středa 11. ledna 2012

Wed 11 Jan"Prosincová tma vychází z hrobu, bezedného snad jako nebe nad námi."


"Pro mě je samota tím, čím pro jiné je požehnání v kostele. Je mi světlem milosti. Kdykoliv přijdu domů, zavírám za sebou dveře s vědomím, že vůči sobě konám skutek milosrdenství." 
"Systematicky jsem se cvičila v tom jediném na tomhle světě, co stojí za to se učit: v odříkání. Přestala jsem doufat v cokoliv."


"Tyhle myšlenky mě nenapadají poprvé, ani naposled. Čím to je, proč sami chceme upadat do deprese?"


"Fňukání. Nářek. Nechci ho slyšet, je to virus, smrtelná nemoc, infekční a epidemická. Nehodlám se zatěžovat takovými orgiemi malicherných citů. "
Když čtu některé knihy, mám pocit, že určité pasáže jsem psala já. Případně, že je někdo psal pro mě, o mně. Často si z dobrých knih dělám výpisky, nebo si v nich zatrhávám a potom se k nim mnohokrát vracím a sleduju rozdílnost postojů, které k nim postupem času zaujímám. 


Čtení knih se mnohem lépe shoduje s mým postojem k životu. Je pracné, vyžaduje čas a velkou míru představivosti, zážitek, který si z nich ale člověk odnese, může být na celý život. 
Tímpádem v dnešní době čtení není pro každého. Pro mě je to možnost, jak dělat věci jinak.
A možnost dělat věci jinak vnímám jako záchrannou brzdu v týhle společnosti. 


Výpisky jsou z knihy Cit slečny Smilly pro sníh. Se slečnou Smillou jsem strávila letošní Svátky, a upřímně řečeno, lepší společnost jsem si ani vybrat nemohla.  


6 komentářů:

 1. Pěkné vnímám to stejně. |Jen ten Valdoxan k tomu...
  Váš Vy víte kdo....

  OdpovědětVymazat
 2. Slečno, nic proti vzletným myšlenkám, ale nějak se to Vaše čtení nepromítá do úrovně Vaší psané češtiny... " čtení ... se shoduje" (nikoliv schoduje)... zážitek, který si z nich člověk odnese, (čárka Vám chybí, byť je nutná, neb vložená věta je vedlejší)může.... takže trochu víc pozornosti při psaní a také více běhat. Ostatně těžko pochopit, co má Váš blog společného s během a sportováním vůbec.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane, díky za korektury, stane se. Věřte, že jsem spíše nepozorná, než blbá. Aspoň doufám.
  S běháním má můj blog společného pramálo, pokud si tedy chcete číst výhradně o běhání/sportu, najděte si jinou četbu. Nebudeme se tak navzájem obtěžovat a je po problému.

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jo co se ti to tady na tom blogu děje? Doufám, že je to jen chvilková bláznivost. A já musím zakřičet: dokonalá fotka!

  OdpovědětVymazat
 5. To nebyl vtip, jen podaná ruka.......

  OdpovědětVymazat