úterý 24. ledna 2012

Tue 24 JanVšechny moje myšlenky se točí kolem postele, ale nehledejte v tom žádný prasárničky. Jenom mě leden hrozně unavuje. To počasí, ta škola, znáte to...navíc by jeden měl bejt tak nějak namotivovanej, když je to první měsíc v novém roce. To mě taky unavuje. 


Každej den odpoledne, nebo v podvečer, když si to můžu zrovna dovolit, usnu. Takovej malej power-nap, česky řečenej šlofík, dvacet minut do každého oka...se mi pokaždé protáhne aspoň na dvě hodiny. Nebo taky usnu po obědě a probudím se v pět večer. Potom nadávám a pracuju, nebo se učím dlouho do noci, ráno se mi nechce vstávat, jsem unavená a odpoledne si zase musím dáchnout, a tak furt dokola. 
Asi jsem chytla potřebu siesty, kterou si ale jaksi v Česku nemám čím omlouvat. Lékaři se sice shodují na tom, že krátký spánek po obědě snižuje riziko infarktu a obecně je tělu prospěšný, ale také se shodují na tom, že takový spánek by měl mít asi půl hodiny a rozhodně by neměl trvat více než 90 minut, jinak si člověk naruší biorytmus. 


Zhola nemožné. Pokaždé se v pět odpoledne drápu z postele jak z hrobu a kofein bych si nejraději zaváděla nitrožilně.


Je mi to k vzteku, protože bych hrozně chtěla chodit spát brzo a ráno brzo vstávat. Mám totiž z celého dne nejraději ráno (asi že ho moc neznám), když je ještě tma, nikde nikdo a můžu se s hrnkem kafe procházet po bytě a z okna pozorovat svítání, nebo obout kecky a vyběhnout do lesa/parku. Napadaj mě nejlepší nápady, do všeho mám ještě sílu a chuť, která se potom hodinu po hodině vytrácí.
Až budu velká, budu vstávat každej den před šestou (ráno!!!) skvěle vyspalá a s chutí do života. Fakt.


Obrázky sprostě nakradené různě po internetech. (já se kaju, ale psát si zdroj je holt moc práce)

6 komentářů:

 1. Ano! Já bych si powernap dávala tak nějak nonstop, bohužel kdyby to bylo na mě, mám ho tak 8-mi hodinovej. Takhle si ho dávám o přestávce ve škole, doma po snídani nebo po obědě a nikdy netrvá víc jak 15 min. Akorát mi nepřijde, že by mě to nějak osvěžovalo. Chci mít taky režim. Rána nesnáším, ale hrozně se mi líbí doba od půlnoci do čtyř ráno, to mám nápadů plnou hlavu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od půlnoci do čtyř do rána jsem v kómatu...ať už jsem nebo nejsem vzhůru.

   Vymazat
 2. Já si powernap dávám kdykoli, nejraděj ve vlaku. S věkem to ale přichází samo... myslím to ranní vstávání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si občas powernap dám v tramvaji...takže se docela často podívám Ďáblic. S věkem člověk dostává rozum a vstává dřív. Tak už abych ňákej rozumnej věk měla.

   Vymazat
 3. http://www.cruzine.com/2012/01/25/creative-bedroom-designs/

  OdpovědětVymazat