čtvrtek 26. ledna 2012

Sevilla
Sevilla leží na cestě mezi Cádizem a Madridem. Tak jsem se tam byla taky podívat. 
Vlastně jsem se tam chtěla podívat už dávno, ale Sevilla vždycky přišla zkrátka, neleží u moře, je veliká a jako exemplář velkýho města, který neleží u moře, mi stačí Madrid.


Sevilla má spoustu nej...například největší katedrálu ve Španělsku...asi jako osm dalších měst na Pyrenejském poloostrově. 
Ve Španělsku je všude všechno největší a nejslavnější. Španěl by za to ruku do ohně dal, možná i dres oblíbeného fotbalového klubu. 


Ale sevillská katedrála je vážně pořádnej macek. Na spodní fotce je náměstí, na kterém vyrostlo toto pěkné stínítko. Nahoře na stínítku je bar. Tam jsem taky nebyla. Nějak jsem neměla už sílu (ani pořádně fotit).


Jedno nej u mě Sevilla přeci jen získala. Nejblbější hotel ever. Recepční ve tříhvězdičkovém hotelu požadoval 150 EUR za pokoj bez oken v přízemí. Gracias, ty ses asi zbláznil, chlape. 

5 komentářů:

 1. Hm, Sevilla vypadá i takhle v noci trochu líp než Madrid. Docela by mě zajímal Madrid z tvý zkušenosti blíž, já se tam ocitla omylem jednou v noci, když nám upláchlo letadlo a my nocovali v jednom z letištních hotelů a udělali si půlnoční výlet do centra.

  Nevím, jestli to bylo tím, že jsme se zrovna vraceli z dlouhého pobytu v jižní Americe, kde to žije i ve tři ráno ve všední den pětkrát víc, bez cíle jsme bloumali madridskými uličkami, které byly sice taky plné lidí (hlavně turistů) a přišlo nám to asi jako šestkrát vylouhovaný pytlík čaje. Jistě tam bude krásná architektura a plno jiných zajímavých věcí, ale my to nenašli;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No...v Latinský Americe jsem nebyla, ale soudě z vyprávění, patrně Španělsko opravdu proti ní bude "vylouhovanej pytlík čaje".
   Já mám Madrid hrozně ráda. Zrovna naposled jsem nad tím přemejšlela. Madrid není nijak úchvatně krásnej, centrum ok, pěkný jakštakš, ale pro někoho z Prahy, je to jen taková sranda.
   Ale je strašně user friendly. Proti Praze nesrovnatelně příjemnější. Nejsou tam žádný ošklivý, nebo nedejbože nebezpečný čtvrti. Dobře vyřešená doprava, bydlení na sídlišti je pohoda, ne ostuda, je tam čisto, dobrý klima, přistěhovalci ze všech zemí vedle sebe úplně v pohodě... je to prostě metropole. Oproti Praze, kde jak vyjedeš z centra, připadáš si jak na ošklivým, východním maloměstě...moje preference jsou jasný =)

   Vymazat
  2. Vida, já si myslela, že to nemůže bejt TAK špatný, jak se nám tehdy zdálo. Ale obecně jsem si po příjezdu i pak do Brna připadala jak vyděděnej příbuznej, nic jsem nepoznávala, nechápala jsem, co se po mně chce, co mám koupit k večeři.... haha.)

   Možná dám Madridu ještě šanci, pokud ho budu mít někdy v budoucnu po cestě.

   Vymazat
 2. už asi dva roky toužím jet do Madridu (kvůli atmosféře Almodóvarových filmů), ale nemám úspěch, protože přítel odmítá trávit dovolenou tisíce (jasně) kilometrů vzdálen od moře..

  OdpovědětVymazat
 3. To i docela chápu. Navíc v létě je tam na chcípnutí. Co třeba letět do Madridu, udělat si tam den, dva sightseeing, clubbing a pak pokračovat rychlovlakem (pro odchovance Českých Drah taky docela zážitek) k moři? Na to bys ho mohla utáhnout, ne?

  OdpovědětVymazat