pondělí 10. října 2011

patnáctý první školní den

První školní den. Pokolikáté  už? Radši nevědět.
Tentokrát se už fakt nekonalo žádné napjaté očekávání, žádné krasopisné nadepisování sešitů, žádné pokusy nepodělat hned první dojem. Prostě tlustej svetr, laptop, startky a hurá na autobus.


Mezinárodní obchod. 
Profesoru táhne na osmdesát. Možná na devadesát. Klimatizace taky strašně táhne, ještěže mám ten svetr.
Používá takovou tu věc, jak na folii svítí lampa a ono se to promítá na stěnu. Člověk by to hledal v muzeu, kdyby věděl, jak se to jmenuje. Myslim na Blanku, jak ve škole nafasovala Macbook.
Statistika z roku 1996. Chápu, že když je člověku tolik, přijde mu rok 1996 víceméně aktuální. Ale mně tou dobou bylo sedm. 


Podniková ekonomika. Jaké překvapení. Tabulky a kalkulačky s sebou. Stále mi to připadá jako pěkně vyvedenej kanadskej fór, že JÁ...radši nic. Profesor je vrstevníkem přednášejícího z minulé hodiny. A bývalým kolegou z VŠE. VŠE je nám od prváku předkládána jako Harvard hadr. Proto k nám patrně míří všichni učitelé vyřazení z VŠE. 


Podniková ekonomika- cvičení. Hlavně nemáme používat ty Ajfouny. 


Hotelový marketing- cvičení. On takovej marketing je vlastně docela zábava, když ho někdo pěkně přednáší, určitě je v rámci předmětu možno zadat studentům pěknej projekt, možná dokonce jako skupinovou práci. Teoreticky. Prakticky jsem to nikdy nezažila. Jediná možnost jak složit zkoušku z Úvodu do marketingu byla naučit se přesně zpaměti odcitovat učebnici, jejímž autorem byla přednášející. 
Svitla mi naděje, učitelka pustila počítač. A pak nám četla z krásné,žluté powerpointové prezentace.  
Čtením z hotové powerpointové prezentace jsem už udělala zkoušku z designu. Ještěže ten jedinej program na světě máme. 


Je to krása, být zpět. Těším se již, jak až letos dostuduji, bude ze mě odborník přes gastronomii.

4 komentáře:

 1. Haha, Macbook vs. Meotar. Hele neboj, my na Vš taky jeli na tomhle stroji, slidy jsme měli z roku 1987, což je v případě Geografie průmyslu docela průser narozdíl od statistiky. A fakt teprve 15. první školní den? Přijdu si se svým dvacátým lehce staře :-) Powerpoint rulezz!

  OdpovědětVymazat
 2. Jenze to byla statistika, jak si vedou nejvetsi svetovy maloobchodni site...polovina z nich uz neexistuje, druha polovina se pohybuje asi v krapet jinejch cislech. Nejnovejsi data, ktera nam kdy ve skole byla poskytnuta, byla z dob hluboko pred krizi. A vcera jsem po dvou letech poprve uslysela termin "slevovy portal" z ust ucitele, fenomenalni uspech, rekla bych. Asi spis uz sestnacty, sem to blbe zpocitala, takze ti dejcham na zada =) "Blanicko, co z tebe bude, az dostudujes? Obavam se, ze duchodce." =) Na vejsku clovek nemusi mit ani tak znalosti jako nervy. V Dansku je to lepsi, co? Asi si pristi petileku taky strihnu jinde.

  OdpovědětVymazat
 3. Haha a já sem to taky blbě spočítala, dávám si 21. školní rok :-) Do důchodu to snad zvládnu...jestli to teda brzo nevzdám kvůli týmový práci, kterou nesnášim. Hele Adri a jsi v Praze teď? Nezajdem na kafe?

  OdpovědětVymazat
 4. Jsem naprosto v Praze. To bychom mohly. Kdyz se urves z tech silenejch smen. Ja mam volno furt. Staci se ozvat, tweet me =)

  OdpovědětVymazat