středa 26. října 2011

Nástrahy v životě moderní ženy

Jelikož nemám žádnou kvalitní, patentovanou, anatomickou a ortopedickou matraci, nejspíš do pár let zhynu bídnou smrtí zkroucená jak paragraf, s lordózou, kyfózou a skoliózou. On takovej spánek sám o sobě je zřejmě dost frustrující činnost, a proto jsem se rozhodla, pořídit si "přirozeně svěží matraci s bambusovými vlákny", která má "luxusní potah se sójovými a bylinnými výtažky, které probudí mé smysly".


Dám-li si ráno kávu, kromě rakoviny si pořizuji i "zvýšení LDL cholesterolu, systolického a diastolického tlaku a nepříznivě působím na své krevní tuky". Ba co víc, a co mě jako každou správnou ženu nesmírně irituje, zhorší se mi celulitida! Ta je "postrachem většiny žen ve vyspělých zemích...způsobuje pocity nespokojenosti s vlastním tělem a je příčinnou stresu, který může mít na ženskou psychiku nedozírné následky". Potom mi také pravděpodobně zežloutnou zuby. A jak každý ví, "zářivě bílý úsměv je synonymem zdraví, krásy a úspěchu".


Osobně nejhorší stavy zažívám, mám-li opustit byt a vyjít ven. To je skoro o život. 
Sluneční svit má devastující účinky na mou pleť. Slunce způsobuje vrásky, vysušuje pokožku a je příčinnou nepěkných pigmentových skvrn. A to ještě není všechno! Ničí navíc i vlasy, ty jsou potom třepivé, lámavé a ztrácí svůj přirozený lesk. 
Jedenáct z deseti dermatologů rovněž doporučuje vyhýbat se ostrému větru. Ten vysušuje všechno, na co foukne. Mráz způsobuje bolestivé praskání kůže a to pozor, dokonce i na rukou. 
Cestou do práce doufám, že mě neatakuje nebezpečný, nakažený, bodavý hmyz a důsledně se vyhýbám všem nevybetonovaným plochám, protože ty jsou místem nájezdů krvelačných klíšťat. Ačkoliv jsem samozřejmě očkovaná, nedám jim, hmyzákům, šanci. 


Poté co se v kanclu usadím na vhodně anatomicky tvarovanou židli, snažím se nemyslet na různé nepříjemné pachy, zarůstající chloupky a svědivé výtoky, které mé tělo okamžitě začalo produkovat. Nepřipouštím si vlivem nevhodné obuvi bortící se klenbu, klesající imunitu a nedostatek aktivních bifidusů v mém trávícím traktu. Potlačuji chuť loknout si decku Sava, když pomyslím na všechy bakterie na klikách a záchodových prkýnkách a hejna virů volně plachtících vzduchem.


Večer před spaním, abych se ochránila před neplánovaným těhotenstvím, neopomenu polknout pilulku hormonální antikoncepce, která nejenom, že mě za pár let učiní zcela neplodnou, má také příznivý vliv na mou pleť a na mou váhu. Provedu samovyšetření prsu, oholím i neoholitelné, abych se svému muži líbila, a jdu konečně zpátky do své naprosto nevhodné postele.


Být ženou je TAK náročné. Obzvlášť v době menstruace se cítím být velmi, velmi zranitelná, navíc furt to rozhodování, které vložky budou jemnější k mé pokožce, to by jeden zešílel. Ale ani muži nejsou ušetřeni nástrah civilizace. Jednoho dne jim totiž začnou padat vlasy. A o chvíli později se dostaví poruchy erekce. To už je jen malinký krůček k problémům se zvětšenou prostatou. Naštěstí moderní medicína a kosmetika si i s tímto ví rady, nejprve je potřeba probrat tyto problémy veřejně na bilboardech a stránkách každých seriózních novin, aby si muži uvědomili, že v tom nejsou sami a následně se v klidu mohli začít dopovat podpůrnými přípravky a natírat se speciální kosmetikou FOR MEN, která jim navrátí zdraví a ztracené sebevědomí.


Přímo bytostně se mě dotýká problematika lámavých nehtů a nedostatku asertivity s tím spojené. Bojím se, že moje "ne" si mohou moji nadřízení vykládat jinak. Bojím se mateřství, protože si myslím, že bych své ratolesti nedokázala ochránit před opruzeninami, šikanou a povětrnostními vlivy. A co teprve samotný porod
Abych vůbec dokázala žít v dnešním světě, pravidelně každý týden chodím cvičit s holkama powerjógu


Ale čemu se prostě ne a neubráním, je počínající panika ze setkání s volnými radikály

4 komentáře: