pondělí 5. září 2011

Mon 5 Sep


Tak nám začal podzim. 
A v mojí hlavě zima.
Děsím se dne, kdy budu muset zavolat Chocholouška na sebe. 
To bude dobrý, říkám si. Všechno bude fajn.


Radost mi udělaly Zápisky mladého lékaře od Bulgakova, koupila jsem se je za deset korun v krámu u Klementina, když bylo zrovna takový počasí jako je teď. Pak mi dlouho ležely doma a já byla ve světě. Teď přišel jejich čas a udělaly mi radost znovu. 


Jedu na měsíc do města, které se třese a kde klidně může začít v září sněžit. Nějak nevím, co si zabalit. Hlavně teplý ponožky, to je důležitý, mít nohy v teple, a foťák. 


Ráda v noci poslouchám radio, když se tam předčítaj knížky a posluchači mají hádat o jaká díla se jedná, a to je celý prokládaný skvělou hudbou. Připadám si mnohem míň sama, je to jako sedět u někoho v obýváků a poslouchat, co mi vypráví. 


4 komentáře:

 1. Na měsíc? Good luck:) My byli na víkend, přes noc se ochladilo o dvacet stupňů a Tonda, kterej se na to těšil několik měsíců, zavelel v sobotu odjezd. Kdybych tě tam ještě stihla půjdeme na polívku,jo?:)
  Nika

  OdpovědětVymazat
 2. Dnes se město netřese... Zatím ještě. A dokonce svítí sluníčko - třeba by mohlo tu zimu z hlavy na chvíli vyhnat... Ale tady jeden/jedna nikdy neví... Olga

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, čtení se strýčkem Míšou miluju...chjo, zase ta nostalgie. Hele já už třeba vim, že ta zima mě tady hrozně rozbije. Jsem na sebe fakt zvědavá, asi se budu plácat v pěknejch sračkách.

  OdpovědětVymazat
 4. Niko, stihni, přijeď, pořádnou šnečí vietnamskou polívku bych si dala, ale chci k tomu tvou vybranou společnost!
  Olgo, hned první den jsem se probudila do Mordoru, asi bych byla ale překvapená, kdyby tomu tak nebylo.
  Blani, o zimě radši ani nemluv. Spřádám plány na útěk na jih, snad mi to vyjde líp než letos, kdy i na jihu celou dobu sněžilo =)

  OdpovědětVymazat