středa 31. srpna 2011

Wed 31 Aug

Poslední srpnový den. Poslední den posledního letního měsíce. 
Nemám ráda podzim, protože i kdyby byl sebekrásnější stále je jenom přechodem k zimě. 


Konec prázdnin. Než mi začne škola, čeká mě ještě měsíc práce v Německu, protože, ač je to mrzuté, jediný, kdo rozdává peníze jen tak za nic, je můj tatínek, u těch ostatních se musí makat. Takže další odjezd.


Kdybych se to letos snažila počítat, došla bych nejspíš k vysokému číslu nocí prospaných v nejrůznějších hotelech ku počtu nocí, které jsem strávila ve vlastní posteli. Už si nemám potřebu ujasňovat, kde je doma. 


Citím se v Praze trochu cize, užívám si posledních teplých dnů a západů slunce nad Hradčany, procházím se parky, vozím se tramvají jen tak od někud někam, poslouchám cizí rozhovory a dívám se rozsvícenými okny do cizích bytů, zpívám si a fotím a úplně klidně nechávám dny plynout. Dny, kdy nic nemusím dělat (ačkoliv bych mohla, samozřejmě, ale přece nebudu nic dělat dopředu, když to můžu dělat na poslední chvíli), můžu spát do kolika se mi chce, můžu běhat s iPodem na uších dokud mi nedojdou síly, můžu psát kdykoliv mě něco napadne, nebo jen tak sedět a pozorovat svět.


Cpu se ovocem a zeleninou, které jsou teď všude mraky a hory, plánuju, co budu dělat zítra, za měsíc a za rok a stejně se nakonec vždy rozhodnu dle aktuální nálady. Vzpomínám na všechny ty skvělý věci, který jsem letos zažila, na všechny ty skvělý lidi, který jsem potkala a připadám mi, že jsem o deset let starší než loni. A o sto let štastnější. 

3 komentáře:

  1. ...ten závěr. Skvělý. Dneska mám podobný pocity.

    OdpovědětVymazat
  2. I mně ses trefila do nálady, čerstvě poprázdninové, bohužel... Vlastně Ti to chci napsat už déle, jen jsem se k tomu jaksi nedostala: jednou z mála příjemných věcí spojenou s koncem prázdnin je ožití Tvého blogu, po dlouhé pauze si ho užívám! Díky za to a krásný zbytek volna... Olga

    OdpovědětVymazat
  3. Jsem ráda, že vám přechod z léta do zimy a z volna do práce můžu alespoň trochu zpříjemňovat, mně tohle období zpříjemňuje fakt, že právě vám se mé občasné ublognutí líbí! Mějte se hezky!

    OdpovědětVymazat