čtvrtek 5. května 2011

Wed 4 May

Hrozně by se mi líbilo, kdyby člověk nemusel spát. Jen se třeba na hodinu připojit k nějaký síti, dobít se a fungovat dál. Protože těch deset prospanejch hodin mi potom chybí. Jak skloubit přípravu na zkouškový, kulturní a sportovní vyžití, mít doma uklizeno, vypadat jak člověk a udržet sociální kontakt?

Včera jsem byla poprvé v podolském bazénu a okamžitě se stal místem, kam se budu vracet často a ráda. Je rozdíl plavat hodinu na čerstvém vzduchu v 50m bazénu, nebo se točit jak cvok v přehřátý vodě mrňavého bazénu kryté plovárny. Akorát mě mrzí, že jsem na to přišla až po dvou letech.
Oprejskaný kachlíky a zamlžený okna, společná šatna, prázdný tribuny, unavená těla starých žen a slunce nad hlavou, dokonalá poezie, chlorovaný genius loci a Adriana.

Večer jsem byla v Opeře. Giselle tančila Daria Klimentová a já jsem přemejšlela nad tím, zda jsme skutečně takový chudáci, že i do Státní opery musíme pouštět každýho vopruznýho motherfuckera v džínách. Před samotným představením povinný poslech proslovu o tom, kterak se naše vláda snaží Operu zlikvidovat. To je jasný, když šetřit, tak šetřit. Příště běžte radši do Mekdonaldu. Málem jsem jim tam tu pozlacenou krásu poblila, to mám z Česka často.
Naštěstí jsem si žaludek spravila nasládlou Plzní (ano, byla nasládlá, nejsem magor) v novém Ambiente Čestr.

2 komentáře:

  1. co hezký, nejhezčí! Škoda jen, že cesta ode mě tam trvá 45 minut, takže když si chci jít zaplavat, potřebuju na to medle celý volný odpoledne

    OdpovědětVymazat