čtvrtek 13. ledna 2011

A jsem "doma"


Cesta byla suchá, místy mokrá. Jinak řečeno všechno bylo, jak mělo bejt až na drobnej problém na letišti v Mnichově. Tam se tvářili, že žádnej můj let neexistuje. Po nějaké chvilce se rosvítilo na ceduli, že let byl zrušen a pak nastal rychlý slet přebookování letu, výměny palubního lístku a útěku s kufrem, v kabátě a na podpatkách skrz celý terminál (jo, cestovat se má stylově, že jo), abych stihla jiný letadlo. Ale jinak, jak říkám, pohádka. Letěla jsem s Lufthansou, kufry mi přiletěli taky, taxíky jsem chytla hned, do rychlovlaku jsem se vešla...a jsem tady.

První nádech v Madridu a poznala bych i se zavřenejma očima, kde že to jsem. Španělsko má takovou specifickou zvláštní vůni, kterou když ucejtím, poskočí mi srdce.

Do hotelu jsem dorazila na čas, pozdravila se asi s deseti lidma, ale jméno si teda pamatuju jen jedno...klasika. Všichni tady umí anglicky, takže na mě pro jistotu mluví jenom španělsky. Podrobnosti Vám nepovím, neb jsem jim nerozuměla všechno, ale co je hlavní, že vím, je, kdy bude večeře, haha. A kdy že začnu pracovat, to jsem buď nerozuměla, ale spíš si myslím, že mi každej řekl jiný datum. Každopádně dost možná to bude zejtra. Tak se nechám překvapit.


Ubytovaná jsem v nejhezčím pokoji, kterej jsem snad kdy viděla. Ale co mě definitivně utvrdilo v tom, že jsem tu na správný adrese, je výhled z terasy. Z postele vidím prosklenou stěnou na starý město, katedrálu a hrad, do zahrady na bazén a na zasněžený vrcholky hor.
Nejradši bych všechno vyfotila hned a chlubila se, ale na to budu mít koneckonců času dost a můžu vybrat ten nejkýčovitější západ Slunce k uveřejnění.

Na tváři úsměv a v duši klid.

1 komentář:

  1. Přeju ti co nejhezčí pobyt! A s tou vůní přesně vím o čem píšeš, moje srdce teskní, když to čtu :)

    OdpovědětVymazat