středa 17. listopadu 2010

neverending evening story

Přechod na zimní čas a zimní období se mnou letos dělá divy. O spánkový režim nejde, neb spánku není nikdy dost, ale ničí mě, že už od pěti hodin je venku tma. Od pěti hodin mám pocit, že už nemá cenu nic dělat, protože za chvilku půjdu spát. Což na mě má devastující účinky, nejvíc práce jsem totiž vždycky dělala večer. Od pěti hodin mám chuť zalézt do postele s knížkou a s laptopem a číst si a cpát se a hlavně moc nepřemejšlet a moc se nehejbat. Nádobí se vesele kupí ve dřezu, učení leží na hromadě na psacím stole a mně dá hroznou práci dělat, že ani jedno z toho nevidím.
Kdybych měla trochu času (rozuměj: čas jsou peníze) jela bych na výlet někam na sever. Ne zrovna do Liberce, to jsem nemyslela( i když Liberec je fajn, jezdí jim tam tramvaj přímo pod sjezdovku), spíš někam k Narviku, mít pádnej důvod nadávat na to, že je zima, a pořádně se v tý zimě procházet a fotit a okukovat seveřany. No ale ne na moc dlouho, to zas ne!

Mimochodem máte rádi zázvor?
Já si vařím ze zázvoru leccos, protože požívání tohohle kořenu mě zvláštním způsobem dráždí chuťové smysly. Doporučila bych třeba sladkokyselou omáčku k masu- ze zázvoru, medu a pomerančové šťávy. Nebo přidávat trochu zázvoru do moučníků- dodá jim to "říz".
A pokud máte pocit, že na vás něco leze, neznám nic účinějšího než:

oloupaný, nastrouhaný zázvor
hřebíček
skořice
kardamon
...to vše svařené dohromady, podávané horké s hodně velkým množstvím medu a citronové šťávy.
Drink pro trochu otrlejší strávníky, ale můžete se vsadit, že se jedná o nápoj s přímo zázračnými účinky.

Krásný večer!

Žádné komentáře:

Okomentovat