pondělí 22. listopadu 2010

Jsem povrchní?
Často si kladu otázku, jak moc je důležité, co nosíme na sobě.
Může se zdát, že vzhled není vůbec důležitý, což na jednu stranu samozřejmě je pravda. Každý známe mnoho osobností, jejichž ohromující vlastnosti se nijak ve vzhledu neodrážejí a nikomu to nepříjde divné. Známe i mnoho takových, jejichž precizně vypilovaná image odvádí pozornost leda tak od prázdné hlavy.
Ale mně by se líbilo, kdyby vzhled a oděv o svém nositeli něco vypovídal! Kdyby bylo v ulicích na co se dívat, protože přece každý člověk je jiný a něčím zajímavý. Kdyby si lidé dávali na tom, jak vypadají, záležet a řídili se vlastním vkusem a rozumem. Bylo by přece mnohem zajímavější potkávat osoby, které, aniž by s nima člověk musel mluvit, vyprávějí příběhy.

Připadá mi důležité, co má člověk na sobě, protože to šaty dělají člověka! Vždyť i jenom svým oblečením můžeme vyjádřit jak se cítíme, kdo jsme, nebo kým bychom být chtěli.
Pro mě je móda především hra, zábava. Móda je umění dostupné všem, záleží jen na nás, jak sní naložíme. Nepotřebujeme pro to moc peněz, nemusíme sledovat a kopírovat aktuální trendy, ani mít spoustu volného času. Stačí se zamyslet, zasnít ...

Já jsem se dnes jenom snažila přinést do šedivých, slizkých dnů trochu léta a vzpomínek na sluncesvit a dobrou náladu.

Žádné komentáře:

Okomentovat